NOC VĚDCŮ

Techmania Science Center o. p. s.

Zobrazit Techmania - logo

Popis organizátora:

Techmania Science Center je zároveň národním koordinátorem celé akce. Techmania Science Center je založeno na expozicích složených z interaktivních exponátů, které herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Interaktivnost spočívá v tom, že návštěvník svojí činností exponát „rozhýbe“, tak aby se prostřednictvím daného děje ukázal vlastní princip. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku – zkušenosti.

Plzeňské science center Techmania je ojedinělým projektem neformálního vzdělávání, experimentální stanicí pro zvídané, která každého přesvědčí, že o vědě je možné nejen bádat, ale také si s ní lze hrát. Techmania, která představuje ucelený městský areál věnovaný popularizaci vědy, přináší zábavu a poučení rodinám, školním skupinám i široké veřejnosti.

V hlavní budově science centra se na výstavní ploše 7 500 m2 nachází interaktivní expozice věnované lidskému tělu, obnovitelným zdrojům energie, vodnímu světu, atraktivnímu poznávání fyziky, chemie, matematiky nebo průmyslové historie západočeského regionu. Samozřejmou nabídkou science centra jsou populárně-vzdělávací show, demonstrace a programy v profesionálně vybavených dílnách a laboratořích.

3D Planetárium v areálu Techmanie nabízí 3D i 2D projekce snímků věnovaných astronomii nebo vědám o Zemi. Nachází se zde interaktivní expozice Vesmír a také originální projekční globus Science On a Sphere, první zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě, umožňující projekci až 700 krátkých snímků či vizualizací s přírodovědnou tématikou.

Techmania Science Center je iniciátorem či partnerem mnoha českých i mezinárodních projektů. Do Noci vědců se plzeňské science center zapojilo již v roce 2006 a od té doby se účastní všech ročníků – od roku 2008 je Techmania národním koordinátorem projektu pro Českou republiku.

Odkaz na www stránky organizátora:

Web Techmania science Center

Adresa:

Techmania Science Center o.p.s.

U Planetária 1

301 00 Plzeň

Kontaktní osoba organizátora:

Václava Dridi, e-mail: vaclava.dridi@techmania.cz

Mapa Techmania Science Center

fil_6736 fil_6739

zpět

ZÁŠTITY

Logo MŠMT Logo Europe Direct Logo OSN Logo VVI Logo CT

PARTNEŘI

Logo partnera Logo partnera Logo partnera

NOVINKY

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

Příprava ročníku 2017 v plném proudu

Záštity nad letošním ročníkem převzali již tradičně MŠMT, OSN a ZEK a letos také poprvé Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace.

1.6.2017 12.47

ARCHIV NOVINEK