NOC VĚDCŮ

Techmania Science Center o. p. s.

Zobrazit Techmania - logo

Popis organizátora:

Techmania Science Center je zároveň národním koordinátorem celé akce. Techmania Science Center je založeno na expozicích složených z interaktivních exponátů, které herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Interaktivnost spočívá v tom, že návštěvník svojí činností exponát „rozhýbe“, tak aby se prostřednictvím daného děje ukázal vlastní princip. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku – zkušenosti.

Plzeňské science center Techmania je ojedinělým projektem neformálního vzdělávání, experimentální stanicí pro zvídané, která každého přesvědčí, že o vědě je možné nejen bádat, ale také si s ní lze hrát. Techmania, která představuje ucelený městský areál věnovaný popularizaci vědy, přináší zábavu a poučení rodinám, školním skupinám i široké veřejnosti.

V hlavní budově science centra se na výstavní ploše 7 500 m2 nachází interaktivní expozice věnované lidskému tělu, obnovitelným zdrojům energie, vodnímu světu, atraktivnímu poznávání fyziky, chemie, matematiky nebo průmyslové historie západočeského regionu. Samozřejmou nabídkou science centra jsou populárně-vzdělávací show, demonstrace a programy v profesionálně vybavených dílnách a laboratořích.

3D Planetárium v areálu Techmanie nabízí 3D i 2D projekce snímků věnovaných astronomii nebo vědám o Zemi. Nachází se zde interaktivní expozice Vesmír a také originální projekční globus Science On a Sphere, první zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě, umožňující projekci až 700 krátkých snímků či vizualizací s přírodovědnou tématikou.

Techmania Science Center je iniciátorem či partnerem mnoha českých i mezinárodních projektů. Do Noci vědců se plzeňské science center zapojilo již v roce 2006 a od té doby se účastní všech ročníků – od roku 2008 je Techmania národním koordinátorem projektu pro Českou republiku.

Odkaz na www stránky organizátora:

Web Techmania science Center

Adresa:

Techmania Science Center o.p.s.

U Planetária 1

301 00 Plzeň

Kontaktní osoba organizátora:

Václava Dridi, e-mail: vaclava.dridi@techmania.cz

Mapa Techmania Science Center

fil_6736 fil_6739

zpět

ZÁŠTITY

PARTNEŘI

-->

NOVINKY

Ostrava má pod palcem Noc vědců 2018

Národním koordinátorem Noci vědců 2018 bude Ostrava! Termín Noci vědců 2018 – akceptovatelným termínem pro nás je 5.10. budeme žádat o národní výjimku. Tématem Noci vědců 2018 je 100LET ČESKÉ VĚDY Tématem NV 2019 bude EKOLOGIE

11.1.2018 15.56

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

ARCHIV NOVINEK