NOC VĚDCŮ

České Budějovice – Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Program noci vědců – 6.10.2017

Svět je v pohybu. Přemisťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá?

Kam nás posouvá a kam míří? To je otázka pro Noc vědců 2017.

 

Navštivte Teologickou fakultu JU (Kněžská 8) a prožijte noc s našimi vědci. Program je určen všem generacím. Akce se koná za každého počasí.

Vstup zdarma.

 

 

Mobility Challenge

 

17 – 19 hodin, přízemí učebna č. 3

 

Účastnici mají za úkol zajistit chod extraligových týmů v jednotlivých sportech (hokej, fotbal, házena, především to znamená zajistit dostatečný počet kvalitních hráčů; ty shání v nižších soutěžích. Ale ejhle, v jednotlivých obdobích jsou různí hráči různě drazí. Je tedy třeba dobře počítat. Jde o strategickou pohybovou hru, která účastníky nutí komunikovat v týmu, přemýšlet a taktizovat. Pro mladší hráče je uzpůsoben herní princip do jednodušší podoby. Pro menší počet hráčů nebo v případě nepříznivého počasí bude připravena stolní hra s obdobnou tematikou.

 

Ke hře není nutná předchozí registrace. Hra začíná v 17 hodin v přízemí Teologické fakulty, Kněžská 8, České Budějovice.

 

Hru organizují pedagogové Katedry pedagogiky TF JU.

 

 

Spirituální dimenze putování aneb proč se vydat na pouť

 

16 – 18 hodin, 1. patro učebna č. 105

 

Přijďte si poslechnout přednášku prof. Martina Weise o poutních cestách nejen v seniorském věku. Na přednášku naváží rozhovory v malých skupinách seniorů o cestování ve třetím věku, možnostech, limitech, benefitech a tipech na cesty nejen ve stáří.

 

Přednáška začíná v 16 hodin v 1. patře v učebně č. 105. Následné diskuze budou probíhat v malých učebnách ve 3. patře. V budově je k dispozici výtah.

 

 

Nevěsta a ženich: ANO!

 

17 – 19 hodin, 1. patro, učebna č. 115

 

Chcete se vydat na společnou cestu životem, rozhodujete se, zda se „vzít či nevzít“ či již jste se před mnoha roky vzali? Zapojte se do diskuze o společné cestě, vzájemném slaďování a vyjednávání sňatku.

 

Popularizační workshop vede vyučující a psycholožka TF Mgr. et Mgr. Alena Pikhartová, Ph.D., která se zabývá výzkumem a poradenství v oblastech manželství a párového soužití.

 

Akce je určena pro omezený počet zájemců, proto je nutné se předem registrovat na e-mailu: vnechvatalova@tf.jcu.cz

 

Workshop se uskuteční v učebně č. 115 v 1. patře TF JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

 

S teokufrem kolem světa

 

20 – 22 hodin, 1. patro učebna č. 105

 

Sníte o cestě do exotických zemí, chcete být součástí himalajské expedice nebo se chcete procházet mezi mrakodrapy v USA, přičichnout k tulipánům v Holandsku, pohladit si nepálského jaka či obdivovat Viktoriiny vodopády v Zambii? S teokufrem můžete navštívit všechny kouty světa a v rámci akce můžete mluvit s těmi, kteří na zmíněných místech již byli.

 

O studijních i soukromých cestách budou mluvit studenti TF: Barbora Wernerová, Eliška Havlová, Daniela Richterová.

 

Vstup zdarma. Akce začíná od 20 hodin v učebně č. 105 v 1. patře Teologické fakulty JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

 

Leitmotiv: SPORT

 

20 – 22 hodin, přízemí učebna č. 3

 

Začínáme ve 20 hodin strategickou pohybovou hrou ze světa sportu, na ní naváže povídání o hokejovém působení v USA i o cestách za filosofií sportu v rámci studia na vysoké škole. Blok vede sportovec, hokejista a filosof Lukáš Mareš. Akce začíná v učebně č. 3 TF JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

Další informace o akci najdete zde:

http://www.tf.jcu.cz/o-fakulte/kalendar-akci-cs/noc-vedcu-s-tematem-mobilita

 

zpět

ZÁŠTITY

Logo MŠMT Logo Europe Direct Logo OSN Logo VVI Logo CT

PARTNEŘI

Logo partnera Logo partnera Logo partnera

NOVINKY

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

Příprava ročníku 2017 v plném proudu

Záštity nad letošním ročníkem převzali již tradičně MŠMT, OSN a ZEK a letos také poprvé Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace.

1.6.2017 12.47

ARCHIV NOVINEK