NOC VĚDCŮ

České Budějovice – Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Program noci vědců – 6.10.2017

Svět je v pohybu. Přemisťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá?

Kam nás posouvá a kam míří? To je otázka pro Noc vědců 2017.

 

Navštivte Teologickou fakultu JU (Kněžská 8) a prožijte noc s našimi vědci. Program je určen všem generacím. Akce se koná za každého počasí.

Vstup zdarma.

 

 

Mobility Challenge

 

17 – 19 hodin, přízemí učebna č. 3

 

Účastnici mají za úkol zajistit chod extraligových týmů v jednotlivých sportech (hokej, fotbal, házena, především to znamená zajistit dostatečný počet kvalitních hráčů; ty shání v nižších soutěžích. Ale ejhle, v jednotlivých obdobích jsou různí hráči různě drazí. Je tedy třeba dobře počítat. Jde o strategickou pohybovou hru, která účastníky nutí komunikovat v týmu, přemýšlet a taktizovat. Pro mladší hráče je uzpůsoben herní princip do jednodušší podoby. Pro menší počet hráčů nebo v případě nepříznivého počasí bude připravena stolní hra s obdobnou tematikou.

 

Ke hře není nutná předchozí registrace. Hra začíná v 17 hodin v přízemí Teologické fakulty, Kněžská 8, České Budějovice.

 

Hru organizují pedagogové Katedry pedagogiky TF JU.

 

 

Spirituální dimenze putování aneb proč se vydat na pouť

 

16 – 18 hodin, 1. patro učebna č. 105

 

Přijďte si poslechnout přednášku prof. Martina Weise o poutních cestách nejen v seniorském věku. Na přednášku naváží rozhovory v malých skupinách seniorů o cestování ve třetím věku, možnostech, limitech, benefitech a tipech na cesty nejen ve stáří.

 

Přednáška začíná v 16 hodin v 1. patře v učebně č. 105. Následné diskuze budou probíhat v malých učebnách ve 3. patře. V budově je k dispozici výtah.

 

 

Nevěsta a ženich: ANO!

 

17 – 19 hodin, 1. patro, učebna č. 115

 

Chcete se vydat na společnou cestu životem, rozhodujete se, zda se „vzít či nevzít“ či již jste se před mnoha roky vzali? Zapojte se do diskuze o společné cestě, vzájemném slaďování a vyjednávání sňatku.

 

Popularizační workshop vede vyučující a psycholožka TF Mgr. et Mgr. Alena Pikhartová, Ph.D., která se zabývá výzkumem a poradenství v oblastech manželství a párového soužití.

 

Akce je určena pro omezený počet zájemců, proto je nutné se předem registrovat na e-mailu: vnechvatalova@tf.jcu.cz

 

Workshop se uskuteční v učebně č. 115 v 1. patře TF JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

 

S teokufrem kolem světa

 

20 – 22 hodin, 1. patro učebna č. 105

 

Sníte o cestě do exotických zemí, chcete být součástí himalajské expedice nebo se chcete procházet mezi mrakodrapy v USA, přičichnout k tulipánům v Holandsku, pohladit si nepálského jaka či obdivovat Viktoriiny vodopády v Zambii? S teokufrem můžete navštívit všechny kouty světa a v rámci akce můžete mluvit s těmi, kteří na zmíněných místech již byli.

 

O studijních i soukromých cestách budou mluvit studenti TF: Barbora Wernerová, Eliška Havlová, Daniela Richterová.

 

Vstup zdarma. Akce začíná od 20 hodin v učebně č. 105 v 1. patře Teologické fakulty JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

 

Leitmotiv: SPORT

 

20 – 22 hodin, přízemí učebna č. 3

 

Začínáme ve 20 hodin strategickou pohybovou hrou ze světa sportu, na ní naváže povídání o hokejovém působení v USA i o cestách za filosofií sportu v rámci studia na vysoké škole. Blok vede sportovec, hokejista a filosof Lukáš Mareš. Akce začíná v učebně č. 3 TF JU, Kněžská 8, České Budějovice.

 

Další informace o akci najdete zde:

http://www.tf.jcu.cz/o-fakulte/kalendar-akci-cs/noc-vedcu-s-tematem-mobilita

 

zpět

ZÁŠTITY

PARTNEŘI

-->

NOVINKY

Ostrava má pod palcem Noc vědců 2018

Národním koordinátorem Noci vědců 2018 bude Ostrava! Termín Noci vědců 2018 – akceptovatelným termínem pro nás je 5.10. budeme žádat o národní výjimku. Tématem Noci vědců 2018 je 100LET ČESKÉ VĚDY Tématem NV 2019 bude EKOLOGIE

11.1.2018 15.56

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

ARCHIV NOVINEK