NOC VĚDCŮ

Praha – Národní kontaktní centrum-gender a věda Sociologický ústav AV ČR

Předběžný program noci vědců – 6.10.2017

Místo konání akce: Kavárna Potrvá, Srbská 347/2, 160 00 Praha 6-Dejvice

 

Diskuse „Jako na houpačce aneb sociální mobilita žen v ČR“

Anotace: Svět je v pohybu. Přemisťují se lidé, zboží i informace. Lidé se přemisťují nejen v prostoru, ale také po sociálním žebříčku. Jaké místo v takovém světě mají české ženy, které se často při nelehkých životních situacích, jako je rozvod, důchod nebo samoživitelství, často propadají až na úplné dno? Jak se liší vzestupy a pády žen a mužů na tomto sociálním žebříčku a jako roli v tom hrají vztahy mezi nimi? Téma sociální mobility se kromě prostoru v médiích a v akademických úvahách odehrává rovněž v každodenních příbězích těch, na které přímo dopadá. Přijďte diskutovat s vědkyněmi a experty na téma, které se dotýká každého a každé z nás.

zpět

ZÁŠTITY

Logo MŠMT Logo Europe Direct Logo OSN Logo VVI Logo CT

PARTNEŘI

Logo partnera Logo partnera

NOVINKY

Příprava ročníku 2017 v plném proudu

Záštity nad letošním ročníkem převzali již tradičně MŠMT, OSN a ZEK a letos také poprvé Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace.

1.6.2017 12.47

Bezpečná Noc vědců 2016

Noc vědců 2016 startuje. Že do jejího konání zbývá ještě spousta času? To sice ano, ale my jsme nastartovali s bezpečným předstihem a vyrážíme za vámi do ulic Plzně, Liberce, Brna a Olomouce už teď. Každý čtvrtek počínaje 8. zářím se v jednom z těchto měst zastavíme se společnou roadshow s Českým rozhlasem Plus. Přijďte ochutnat z programu Noci vědců, […]

7.9.2016 12.34

ARCHIV NOVINEK