NOC VĚDCŮ

Rychnov nad Kněžnou – Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou

Program noci vědců – 6.10.2017

I letos si pro Vás Gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou uchystalo na Noc vědců bohatý program. Protože je tématem mobilita, všechno hezky rozhýbeme. Naši fyzikáři si připravili hromadu pokusů a představí Vám svoje nové mobilní roboty – i Vy si můžete vyzkoušet stavebnice, které používají studenti v laboratorních pracích a na kroužku fyziky. Odvážnější projekty z oblasti robotiky Vám přiveze VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou, která navíc chystá poučení z oblasti automobilové diagnostiky. Když už jsme u aut, nebudou chybět ani RC modely a účast přislíbila největší automobilová firma našeho regionu – Škoda AUTO. Hemžit se to bude i v laboratoři chemie a učebně matematiky, pro zájemce všeho věku budou připraveny hlavolamy, abyste rozhýbali i mozkové závity. O pohybu planet bude přednášet náš letošní absolvent Tomáš Locker, a jestli počasí dovolí, ukáže Vám dalekohledem noční oblohu z věžičky gymnázia (běžně nepřístupno). Zachytit si pohyb pomocí fotoaparátu Vám pomohou studenti v učebně výtvarné výchovy, v učebně hudební výchovy Vás čeká taneční workshop historických tanců. Mobilita znamená i cestování a výměnné pobyty, takže studenti, kteří se zúčastnili evropských projektů, pro Vás ladí svoje prezentace. Se zámořskými objevy a kolonizací Vás seznámí naši zeměpisáři a biologové nezůstanou pozadu – v rostlinné i živočišné říši se to hýbe jedna radost. Pohyb znamená zdraví, a tak chystáme s fyzioterapeutkou L. Brandejsovou několik praktických workshopů s cvičením na správné držení těla. Pokud byste toužili ještě více rozhýbat své ztuhlé končetiny, v tělocvičně budou připraveny bloky cvičení pod vedením našich tělocvikářů, navíc se dozvíte něco i o správné výživě a nabídneme Vám měření a analýzu Vašeho těla (hmotnost kostí, svaloviny, tuku a vody v těle, výpočet BMI atd.) Z bývalých studentů nám přislíbil účast Ing. Jan Zatloukal, PhD. z ČVUT Praha, který pro Vás chystá přednášku z oboru dopravního inženýrství, firma ESAB přispěje informacemi o sváření v dopravě. Pro zájemce o cizí jazyky tu máme dvě lahůdky – nejprve přednášku tlumočnice D. Mihulkové o překládání pomocí CAT nástrojů s praktickými ukázkami (německý jazyk) a poté přímo v anglickém jazyce přednášky vedené vysokoškolským profesorem historie z USA Billem Bynumem. O tom, že pohyb není samozřejmostí pro všechny a jaké problémy s sebou občas přináší, nám popovídají naši hendikepovaní občané, jejichž pomůcky si budete moci také vyzkoušet na vlastní kůži.

Akce bude probíhat v prostorách gymnázia a přilehlého okolí, je vhodná pro všechny věkové kategorie a věříme, že každý si u nás najde něco, co ho zaujme či poučí. Pro nejmenší chystáme jako obvykle stezku školními šatnami (něco jako opičí dráhu, když je to ten pohyb), nebudou chybět ani kvízy a soutěže o ceny, takže neváhejte, vezměte všechny kamarády a blízké a přijďte k nám mezi 17.00 a 24.00 hod. v pátek 6. října 2017. Když to dobře dopadne, otevřeme Vám i školní bufet, který nám zrušila pamlsková vyhláška.

Na viděnou se těší tým Noci vědců GFMP RK.

Rozpis přednášek 2017

Rozpis workshopů 2017

zpět

ZÁŠTITY

Logo MŠMT Logo Europe Direct Logo OSN Logo VVI Logo CT

PARTNEŘI

Logo partnera Logo partnera Logo partnera

NOVINKY

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

Příprava ročníku 2017 v plném proudu

Záštity nad letošním ročníkem převzali již tradičně MŠMT, OSN a ZEK a letos také poprvé Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace.

1.6.2017 12.47

ARCHIV NOVINEK