NOC VĚDCŮ

Rychnov nad Kněžnou – Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou

Program noci vědců – 6.10.2017

I letos si pro Vás Gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou uchystalo na Noc vědců bohatý program. Protože je tématem mobilita, všechno hezky rozhýbeme. Naši fyzikáři si připravili hromadu pokusů a představí Vám svoje nové mobilní roboty – i Vy si můžete vyzkoušet stavebnice, které používají studenti v laboratorních pracích a na kroužku fyziky. Odvážnější projekty z oblasti robotiky Vám přiveze VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou, která navíc chystá poučení z oblasti automobilové diagnostiky. Když už jsme u aut, nebudou chybět ani RC modely a účast přislíbila největší automobilová firma našeho regionu – Škoda AUTO. Hemžit se to bude i v laboratoři chemie a učebně matematiky, pro zájemce všeho věku budou připraveny hlavolamy, abyste rozhýbali i mozkové závity. O pohybu planet bude přednášet náš letošní absolvent Tomáš Locker, a jestli počasí dovolí, ukáže Vám dalekohledem noční oblohu z věžičky gymnázia (běžně nepřístupno). Zachytit si pohyb pomocí fotoaparátu Vám pomohou studenti v učebně výtvarné výchovy, v učebně hudební výchovy Vás čeká taneční workshop historických tanců. Mobilita znamená i cestování a výměnné pobyty, takže studenti, kteří se zúčastnili evropských projektů, pro Vás ladí svoje prezentace. Se zámořskými objevy a kolonizací Vás seznámí naši zeměpisáři a biologové nezůstanou pozadu – v rostlinné i živočišné říši se to hýbe jedna radost. Pohyb znamená zdraví, a tak chystáme s fyzioterapeutkou L. Brandejsovou několik praktických workshopů s cvičením na správné držení těla. Pokud byste toužili ještě více rozhýbat své ztuhlé končetiny, v tělocvičně budou připraveny bloky cvičení pod vedením našich tělocvikářů, navíc se dozvíte něco i o správné výživě a nabídneme Vám měření a analýzu Vašeho těla (hmotnost kostí, svaloviny, tuku a vody v těle, výpočet BMI atd.) Z bývalých studentů nám přislíbil účast Ing. Jan Zatloukal, PhD. z ČVUT Praha, který pro Vás chystá přednášku z oboru dopravního inženýrství, firma ESAB přispěje informacemi o sváření v dopravě. Pro zájemce o cizí jazyky tu máme dvě lahůdky – nejprve přednášku tlumočnice D. Mihulkové o překládání pomocí CAT nástrojů s praktickými ukázkami (německý jazyk) a poté přímo v anglickém jazyce přednášky vedené vysokoškolským profesorem historie z USA Billem Bynumem. O tom, že pohyb není samozřejmostí pro všechny a jaké problémy s sebou občas přináší, nám popovídají naši hendikepovaní občané, jejichž pomůcky si budete moci také vyzkoušet na vlastní kůži.

Akce bude probíhat v prostorách gymnázia a přilehlého okolí, je vhodná pro všechny věkové kategorie a věříme, že každý si u nás najde něco, co ho zaujme či poučí. Pro nejmenší chystáme jako obvykle stezku školními šatnami (něco jako opičí dráhu, když je to ten pohyb), nebudou chybět ani kvízy a soutěže o ceny, takže neváhejte, vezměte všechny kamarády a blízké a přijďte k nám mezi 17.00 a 24.00 hod. v pátek 6. října 2017. Když to dobře dopadne, otevřeme Vám i školní bufet, který nám zrušila pamlsková vyhláška.

Na viděnou se těší tým Noci vědců GFMP RK.

Rozpis přednášek 2017

Rozpis workshopů 2017

zpět

ZÁŠTITY

PARTNEŘI

-->

NOVINKY

Ostrava má pod palcem Noc vědců 2018

Národním koordinátorem Noci vědců 2018 bude Ostrava! Termín Noci vědců 2018 – akceptovatelným termínem pro nás je 5.10. budeme žádat o národní výjimku. Tématem Noci vědců 2018 je 100LET ČESKÉ VĚDY Tématem NV 2019 bude EKOLOGIE

11.1.2018 15.56

Noc vědců 6.10.2017

Do letošní přípravy NV 2017 se zapojilo 23 organizátorů a přípravy akcí po celé ČR jsou v plném proudu. Těšíme se na letošní ročník, který mj. mediálně zaštítila Česká televize.

3.10.2017 7.15

ARCHIV NOVINEK