NOC VĚDCŮ 2013

 

"Energií k poznání"

Automobil potřebuje energii k rozjezdu, motýl k rozletu, květina k rozkvětu. K čemu potřebuje energii vědec? Přece k poznání! Poznejte, co žene vpřed odborníky z univerzit, science center, hvězdáren či planetárií! Kousek své energie vám právě vědečtí profesionálové předají 27. září, a to na mnoha místech celé republiky.   

Čtvrtý zářijový pátek, kdy se Noc vědců již tradičně koná, máte možnost poznat lidi, kterým energie rozhodně nechybí: vědci, technici, pedagogové, odborníci z mnoha technických, přírodovědných i humanitních oborů vám chtějí ukázat, čím že se to vlastně živí a čím že to vlastně žijí. Nudit se přitom rozhodně nebudete – čeká na vás energický večer plný show, workshopů, pokusů, populárně laděných přednášek a hudebních vystoupení, které vás přesvědčí, že energie se neskrývá jen ve slunečním svitu, větru, vodním proudu, v jádru nebo fosiliích, ale hlavně v lidské touze poznávat, objevovat, obdivovat svět kolem nás.

 

Novinky 

Jedna noc, desítky míst v České republice, stovky lokalit po celé EU, tisíce příležitostí seznámit se se zajímavými lidmi a s jejich profesemi, skvělá možnost nechat se fascinovat a bavit, soutěžit, hrát si, poznávat…

Najděte v sobě energii k poznání i vy!     27.9.2013

 

Noc vědců se v České republice uskuteční již po deváté. Národním koordinátorem celé akce, která se již tradičně konaná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR, je Techmania Science Center, plzeňská instituce neformálního vzdělávání.

 

Úspěšně jste přihlášeni k odběru novinek